OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022 r.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we wtorek. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00. Msza św. w Kipsznej i Ostruszy o godz. 8:00. W tym dniu zapraszamy do naszego sanktuarium na nieszpory za zmarłych z kazaniem o g. 14:30. Po zakończonych nieszporach pójdziemy na cmentarz, gdzie będzie różaniec za zmarłych. Przy bramie cmentarza lektorzy będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w środę. Msze św. będą sprawowane o g. 6:30, 7:00, 9:00, 17:00.

Na różaniec za zmarłych z wypominkami zapraszamy w dniach 2-8 listopada codziennie o g. 16.30.

Odpust zupełny można zyskać pod zwykłymi warunkami od południa 1 listopada do północy 2 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”, a w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.

Nabożeństwo misyjne ze składką na misje i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie w środę o g. 17.00.

Msza św. z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza i Towarzystwa Przyjaciół WSD będzie sprawowana w I czwartek o godz. 17:00.

Msze św. w I piątek będą sprawowane o g. 6.30, 7:00, 15:00, 17:00. W Kipsznej o g. 16:00. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o g.14:00. Młodzież klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św., w I piątek o g. 17.00.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem młodzieży klas ósmych i ich rodziców będzie w I sobotę o g. 7:00.

Msza św. w int. XVI Róży Kobiet bł Jolanty będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Msza św. w int. ks. Sławomira Czuba z okazji imienin będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 10:30. Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby diecezjalne.

23 października 2022 odbyły się w naszej parafii wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na kandydatów oddano 1005 ważnych głosów. Do nowej Rady weszli: – z urzędu Ks. Jan Zając, Ks. Marek Migacz, Siostra Barbara Dzialuk,
– z nominacji: Gniadek Katarzyna, Korzeniowski Piotr, Kozik Bogdan, Kubicz Marzena, Osysko Tomasz, Mariola Stanuch, Tabaszewski Tomasz, Traciłowski Łukasz,
– z wyboru: Gaj Małgorzata, Miłkowska Małgorzata, Salamon Agata, Stanuch-Osysko Sylwia, Średniawa Janusz, Tabiś Renata, Uchwat Marta, Wiatr Stanisław.
Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie zapraszamy również członków Rady Ekonomicznej do której należą: Stanisław Kuropatwa, Iwona Szostek, Janusz Wiśniewski.

Dziękujemy rodzinom z ul. Tysiąclecia za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z ul. Tysiąclecia nr 60 – 65.