OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022 r.

Zgromadzeni na Eucharystii, przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad nami i oczyścił z grzechów. Scena z dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus oczyszcza dziesięciu trędowatych, pobudza nas do prośby o dar wewnętrznego uzdrowienia i do wdzięczności. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga.

Dzisiaj w kościołach trwa akcja liczenia wiernych. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

 

W tym tygodniu przypada: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Teresy od Jezusa.

Różaniec i Msza św. z udziałem członków Akcji Katolickiej i osób chętnych do włączenia się w jej działalność będą w poniedziałek o g. 16:30.

Różaniec i Msza św. z udziałem członków Caritas w środę o g. 16:30.

W piątek mija termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z danymi kandydatów należy wrzucić do skarbony św. Antoniego. Listę zgłoszonych kandydatów podamy w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele. O pomoc w prowadzeniu modlitwy prosimy: w poniedziałek Akcję Katolicką, we wtorek klasy 1-3 ze SP w Bogoniowicach, we środę klasę 8b z SP w Ciężkowicach, we czwartek członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie, w piątek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu. Wypominki w int. wiernych zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Nie składajmy ich na tacę w czasie składki. Jak co roku członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać znicze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Andrzej Trela z Ostruszy, a także związana z naszą parafią śp. Maria Wilga, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Tysiąclecia za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Tysiąclecia nr 22-30.