OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022 r.

Rytm świętowania niedzieli przyprowadza nas przed ołtarz Jezusa Chrystusa na Eucharystię. Chcemy, jak każdego tygodnia, powierzać Bogu w modlitwie nasze życie, wraz ze wszystkim, co na nie się składa. To właśnie nasza wierność w byciu blisko Boga podczas eucharystycznej ofiary może sprawiać wielkie zmiany w nas i otaczającym nas świecie. Zapraszam was do szczerej modlitwy podczas tej Mszy Świętej.

Sładka dzisiejsza jest przeznaczona na cele diecezjalne.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Franciszka z Asyżu w środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomn. NMP Różańcowej.

Nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy będzie dzisiaj o g. 15.00. W dni powszednie tygodnia zapraszamy na różaniec codziennie o g. 16.30, a w przyszła niedzielę o g. 15.30.

Różaniec i Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą sprawowane w poniedziałek o g. 16.30. Po Mszy św. zapraszamy rodziny katolickie do udziału w spotkaniu formacyjnym.

Różaniec  w int. misji i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców   będą sprawowane w  środę o g. 16:30. W czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Różaniec w int. powołań i Msza św. z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza  i Towarzystwa Przyjaciół WSD  będą sprawowane w I czwartek o godz.16:30. Po Mszy Świętej zapraszamy TPWSD na spotkanie formacyjne.

Młodzież klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami  na różaniec i Mszę św. w I piątek o g. 16:30

Msze św. w I piątek o g. 6:30, 7:00, 15:00, 17:00. W Kipsznej o g. 16:00. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź będą w I piątek o g.14:00.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn  będzie w przyszłą niedzielę po prymarii. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła.

Przypominamy, że do 15 października należy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z danymi kandydatów należy wrzucić do skarbony św. Antoniego przy bocznym wyjściu z kościoła.

Ks. Krzysztof Klimczak – proboszcz z parafii Czarny Potok dziękuje za  złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kościoła- sanktuarium w wysokości 12 975.zł (5.00 euro).

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Topolowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny z ul. Tysiąclecia nr 7-20 w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest  m.in. do nabycia Gość Extra o św. Faustynie w cenie12 zł, a także kalendarze misyjne na 2023r.