OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022 r.

Przeżywamy dziś kolejną niedzielę synodalną, a także Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.

W naszej wspólnocie witamy ks. Roberta Maślaka z Czarnego Potoku, który dziś będzie głosił w naszej wspólnocie słowo Boże.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Wincentego a Paulo, we środę św. Wacława, w czwartek święto Świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Od soboty Msze Święte wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 17.00.

W Środę o 15:00 na Rynku w Ciężkowicach koronka do Bożego Miłosierdzia.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na celebrację październikową połączoną z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP w I sobotę o g. 7:00.

Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych nastąpi w sobotę o g. 16:30. Nabożeństwa będą w dni powszednie o g. 16:30. W przyszłą niedzielę  nabożeństwo różańcowe  z procesją do pięciu ołtarzy będzie o g. 15:00, a w pozostałe niedziele o g. 15:30.

Msza Święta w intencji XI Róży Kobiet św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Po Mszy Świętej nabożeństwo stanowe dla kobiet.

W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty członków Parafialnych Rad Duszpasterskich Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził nowe wybory do tychże rad na 23 października. Zgodnie z obowiązującym regulaminem wyborów począwszy od dzisiaj do 15 października należy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kartki z danymi kandydatów należy wrzucić do skarbony św. Antoniego.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Topolowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy  kolejne rodziny z ul. Topolowa nry 17-37.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności przeszli: Barbara Toporkiewicz z ul. Ks. Michalika, Stefan Gucwa z ul. Widokowej, Władysława Tabiś z Ostruszy. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu miłosierdziu.