OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022

 

Eucharystia to źródło i szczyt chrześcijańskiego życia. Pokarm eucharystyczny umacnia nas na drogach naszego życia, a słowo Boże, które słyszymy w liturgii, jest zawsze żywe i skuteczne, dlatego pomaga nam stanąć w prawdzie o nas samych. Dziś chcemy na nowo odkrywać, że to Bóg jest naszym Panem, Ojcem, źródłem naszego istnienia i naszego szczęścia. Prośmy Pana, aby ta liturgia przemieniała nasze myśli i czyny.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Po wakacyjnej przerwie począwszy od czwartku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane rano również o g. 6.30, a w Ostruszy Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00.

Spowiedź z okazji nowego roku szkolnego i przed pierwszym piątkiem będzie w środę o g. 17.00.

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie celebrowana w czwartek o g. 8.00

Msza św. i nabożeństwo w int. powołań z udziałem służby liturgicznej i Towarzystwa Przyjaciół WSD będą sprawowane w I czwartek o g. 18.00.

Msze św. w I piątek będą celebrowane o g. 6.30, 7.00, 15.00, 18.00, w Kipsznej o 16.30. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź w tym dniu o g. 14.00.

Młodzież klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i katechezę w I piątek o g. 18.00.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w I sobotę o g. 7.00.

Nabożeństwo stanowe dla kobiet będzie w przyszłą niedzielę po prymarii.

Msza św. w int. ks. Grzegorza Banasia z okazji imienin będzie celebrowana w przyszłą niedzielą o g. 10.30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

We wrześniu będzie prowadzony kurs przedmałżeński w parafii Jastrzębia. Konferencje będą głoszone w piątki i soboty o godz. 19.00. Rozpoczęcie w pierwszy piątek – 2 września.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ulicy Stawiska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy pozostałe rodziny z ul. Stawiska nr 72-76c.

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Józef Ryba z ul. Partyzantów. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.