OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.08.2022

Dzisiejsza liturgia mszalna z jednej strony pokazuje wielkie pragnienie Boga, aby wszystkie Jego dzieci zostały zbawione, a z drugiej – że zbawienie nie dokonuje się automatycznie. Jezus przypomina, że aby wejść do obiecanego królestwa niebieskiego, trzeba to królestwo wybierać każdego dnia, trzeba być konsekwentnym w wierze i być gotowym na trudy z niej wynikające. Niech nasze uczestnictwo w tej Eucharystii umocni nas do nawracania się, zrywania z grzechem, do ciągłego wybierania Boga we wszystkich dziedzinach życia.

 

W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w środę święto św. Bartłomieja, w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki.

 

Dziś odpust w Gromniku ku czci Matki Bożej Królowej i w Jastrzębi ku czci św. Bartłomieja.

 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska rozpocznie swe wejście na Jasną Górę w czwartek o g. 14.00. Zakończeniem pielgrzymki będzie Msza św. na Jasnogórskich Wałach o g. 17.00. Transmisja w radiu RDN.

 

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, która przypada w piątek Msze Święte będą celebrowane w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 15.00, 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Kipsznej będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Sumę odpustową o g. 11:00 odprawi nasz rodak, o. Janusz Łazarczyk, który będzie przeżywał swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

 

Spowiedź przed odpustem będzie w Kipsznej w sobotę o g. 8:00.

 

Orkiestra Dęta im. Jana Muchy w Ciężkowicach zaprasza na koncert finałowy projektu: „Ciężkowicka orkiestra: Nowe instrumenty, brzmienie”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Letnim w Ciężkowicach.

 

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ulicy Stawiska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Stawiska nr 51-69. Sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. porannej.