OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022 r.

Jezus Chrystus, nasz Mistrz, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala, gromadzi nas na tej szczególnej uczcie, by nas umocnić swym słowem i Ciałem. Otwórzmy się na Jego działanie, byśmy dzięki eucharystycznemu spotkaniu mogli z nową mocą i wytrwałością podjąć wyzwania codzienności.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy przeżywać w poniedziałek. Msze Święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. W Kipsznej o 8.00. Na każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu odpust w Bruśniku i Rzepienniku Biskupim ku czci Wniebowzięcia NMP. Suma o godzinie 11.00.

 

Msza Święta za Ojczyznę z intencji Bractwa Kurkowego i Burmistrza Gminy Ciężkowice będzie sprawowana w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godzinie 16.00.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

Diecezjalny Dzień Skupienia dla członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w naszym sanktuarium 10 września. W związku z tym wszystkich członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i przedstawicieli poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii, zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu „Biblia Audio”, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. Ponadto w dodatku diecezjalnym znajduje się artykuł o naszej parafialnej oazie ministrantów i DSM.

 

Trwa w Polsce zbiórka podpisów pod projektem ustawy „W Obronie Chrześcijan”, chroniąca przed obrazą uczuć religijnych. Gotowe formularze są do odebrania w przy bocznym wyjściu z kościoła.

 

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Stawiska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Stawiska 46-50.