OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022 r.

Eucharystia to dziękczynienie. Do tego dziękczynienia zaprasza nas Jezus Chrystus. Tu i teraz Bóg otwiera przed nami po raz kolejny swoje Serce i zaprasza do przyjęcia nieskończonych darów, które płyną z tej Eucharystii. Niech nasze serca zostaną napełnione Bożą miłością, byśmy posłani do świata, nieśli orędzie o Jezusie Chrystusie, jedynym Odkupicielu człowieka.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

Dziś wieczorem ministranci i Dziewczęca Służba Maryjna wraz z ks. Grzegorzem wyjeżdżają na oazę do Jaworek. Polecamy ten czas i ich osoby Panu Bogu.

Pierwszy dzień sierpnia miesiąca dobrowolnej abstynencji przypada w poniedziałek. Odpowiadając na wezwanie biskupów modlitwą, przykładem życia i oddziaływaniem apostolskim wspierajmy dzieło trzeźwości.

Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem misyjnym i Msza św. będą sprawowane w środę o g. 18:00. W czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Różaniec w int. powołań będzie w I czwartek o g. 17:30. Msza św. z udziałem Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie będzie odprawiona w I czwartak o g. 18:00.

Msze św. w I piątek będą celebrowane o g. 7:00, 15:00 i 18:00, w Kipsznej o g. 16:30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed I piątkiem będzie w środę o g. 17:30, a dla dorosłych w piątek o g. 14:00.

Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi w I sobotę o godz. 7.00.

Msza św. w int. II Róży Kobiet św. Jadwigi w przyszłą niedzielę o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Rodzina Krzeszowskich – pogorzelców ze Zborowic dziękuje za okazaną życzliwość i pomoc.

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Z naszej parafii z pielgrzymami pójdzie ks. Marek. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla grupy numer 24 św. Klemensa odbędzie się w 5 sierpnia o godz 19.00 w klasztorze Redemptorystów w Tuchowie.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Stawiska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z ul. Stawiska nr 26-35.