OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 10.07.2022

 

Czy nauka Chrystusa przystaje do dzisiejszych realiów? Czy możemy powiedzieć, że to, co tutaj za chwilę usłyszymy, jesteśmy w stanie realizować poza murami kościoła? Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli pokaże nam, że Dobra Nowina jest ponadczasowa, a wezwanie Chrystusa stanowi apel, wobec którego nie można przejść obojętnie. Prośmy więc Boga, aby oddalił od nas nasze ludzkie słabości, a pomógł nam stanąć przed Nim w prawdzie o nas samych, abyśmy czerpiąc z Eucharystii, uczyli się prawdziwej miłości do Boga i bliźniego.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona  na potrzeby naszego kościoła.

 

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek  święto św. Benedykta Opata, patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika,  w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji, w  piątek św. Bonawentury, w sobotę Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka na  potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

„Chrystus naszą Paschą” to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone  w naszej parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

Jest również możliwość wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy (ok. 280 km) w dniach 5-6-7 sierpnia (piątek- niedziela). Informacje i zapisy (do końca tygodnia) u ks. Marka.

Młodzież KSMu planuje wycieczkę do Szwecji w terminie 9-12 sierpnia. W programie zwiedzanie :Gdańska, Gdyni, Torunia oraz rejs promem do miasta Karlskrony. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Koszt 1230 zł. (możliwość wykorzystania bonu turystycznego). Zapisy u ks. Marka.

 

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Spacerowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z ul. Spadzistej i Spokojnej.