OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 03.07. 2022 r.

W czasie każdej Eucharystii Chrystus obdarza nas darem pokoju. To jednak od nas zależy, czy ów dar przyjmiemy i zaniesiemy wszędzie tam, Bóg nas pośle. Celebrując wspólnie Eucharystię prośmy Boga, abyśmy byli zwiastunami pokoju, a nie podziałów. Prośmy także o dar pokoju dla krajów udręczonych przez wojnę – a szczególnie dla Ukrainy.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele diecezjalne, a ofiarami do puszek możemy wspomóc misjonarzy w Brazylii.

W tym tygodniu w liturgii przypada: w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem misyjnym i Msza św. ze składką na misje będą sprawowane w środę o g. 18.00.

Na Mszę św. z udziałem ministrantów i lektorów oraz Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie zapraszamy w I czwartek o g. 18.00.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn odbędzie się w przyszła niedzielę po prymarii. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

„Chrystus naszą Paschą” to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Koszt uczestnictwa w PPT nie uległ zmianie i wynosi 150,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci również 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci 75,00 zł resztę dopłaca Caritas.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Spacerowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy pozostałe rodziny z ul. Spacerowej nr 82a – 94a.