Ogłoszenia Duszpasterskie, XII NIEDZIELA ZWYKŁA- DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY – 19.06.2022 r.

 Kim jest dla mnie Jezus? Kim jest dla mnie współmałżonek i czym jest dla mnie rodzina? To ważne pytania, które wybrzmiewają w dzisiejszą niedzielę którą w naszej diecezji przeżywamy jako Diecezjalne Święto Rodziny. Chciejmy wysłuchać tych pytań, które wymagają od nas bardzo konkretnej odpowiedzi dotykającej realiów naszego życia. Czy znam na nie odpowiedź? Czy szczerze i w prawdzie chcę na nie odpowiedzieć?

 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona jest w tym roku na czwartek.W czwartek również zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i wianków będzie w czwartek o g. 18.00, a w Kipsznej o g. 16.30.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek o g.17:00.

Msz św. na zakończenie roku szkolnego: dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach będzie w czwartek o g. 18.00, dla młodzieży ZSOiZ w Ciężkowicach w piątek o g. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach w piątek o g. 10.00.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy przeżywać w piątek. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 6.45, 15.00, 18.00. Po Mszy św. o g. 6.45 i 18.00 będzie procesja eucharystyczna.

Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odpust w Bukowcu. Suma o g. 11.00.

Odpust w Rzepienniku Strzyżewskim będzie w przyszłą niedzielę. Suma o g. 11.00.

Począwszy od najbliższej soboty przez okres wakacji w naszym sanktuarium nie będzie Mszy św. o g. 6:30.

Zapraszamy dzieci do zapisu na oazę wraz z grupą DSM i ministrantami organizowaną przez ks. Grzegorza w Jaworkach koło Szczawnicy w terminie 31 lipca do 5 sierpnia. Jest jeszcze około 10 wolnych miejsc.

Dziękujemy mieszkańcom Bogoniowic, Turska, Ostruszy, Osiedla Łuczkiewiczów wraz z ulicami Cieszki, Grunwaldzkiej i Krynickiej, za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Mieszkańcy Osiedla Łuczkiewiczów oraz ulic: Cieszki, Grunwaldzkiej i Krynickiej  przekazali  700 zł. na potrzeby naszego Kościoła oraz zamówili sześć Mszy św. o bł. Boże dla mieszkańców poszczególnych ulic. Msze św. zostaną odprawione po wakacjach. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom z ul. Spacerowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z ul. Spacerowej nr 32-56.