OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY,12.06.2022 r.

Dzisiaj w sposób szczególny zatrzymujemy się nad jedną z największych tajemnic naszej wiary, jaką jest prawda, że nasz Bóg jest jeden, ale w trzech Osobach. Prośmy więc Boga, aby napełnił nasze serca swoim Świętym Duchem, który prowadzi nas do całej prawdy. Niech w czasie tej Eucharystii miłość Boża rozlewa się w naszych sercach przez Ducha Świętego, byśmy doświadczając tej miłości chcieli jeszcze głębiej poznawać Tego, który nas kocha, czyli samego Boga.

Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie.

 

Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej i wspólne spotkanie jej członków  odbędzie się w poniedziałek o g.18.00.

Zbiórka lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, z udziałem młodzieży klas ósmych z naszej parafii, odbędzie się we wtorek, w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.  Wyjazd autokarem o g. 8.00.

Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w czwartek. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:00, 9.00, 12:00, 16:00. W Kipsznej i Ostruszy  o godz. 8:00. Po Mszy św. o g. 9.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy w Rynku. O udział w procesji prosimy orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, LSO, DSM, panów i panie z feretronami, chorągwiami i baldachimem, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Składka w Uroczystość Bożego Ciała będzie przeznaczona na hospicja.

W oktawie Bożego Ciała  procesja w dni powszednie będzie rano o g.6.45 i wieczorem po Mszy św. o g.18.00, a w przyszłą niedzielę po Mszach św. o g. 10:30 i 16:00.

Wczoraj w Gromniku odbyło się błogosławieństwo lektorów dekanatu ciężkowickiego. Z naszej parafii zostało pobłogosławionych nowych 6 lektorów: Kacper Dziuban, Daniel Gadecki, Kacper Kachniarz, Wiktor Rutka, Przemysław Synowiec i Piotr Waśniowski.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca. Wyjazd autokarem z rynku o g. 6.00. Przyjmujemy też zapisy na pielgrzymkę do Starego Sącza, która odbędzie się w niedzielę 19 czerwca z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Dziękujemy rodzinom z ul. Rzemieślniczej, Sadowniczej i Słonecznej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z ul. Spacerowa nr 5-29.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest też do nabycia „Gość Ekstra” poświęcony Eucharystii w cenie 12 zł.