OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 04.06.2022 r.

Dzisiaj nasza parafia przeżywa centralny dzień odpustu ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego. „Miłosierdzie Boże jest największym z przymiotów Bożych. To miłosierdzie wysłużył nam Pan Jezus  przez ogrom swego cierpienia i obfitość przelanej krwi” – jak przedstawia to nasz ciężkowicki obraz.

Serdecznie witamy wszystkich uczestników tej liturgii na czele z ks. Krzysztofem Orłem, który dziś głosi kazania i przewodniczy sumie odpustowej. Witamy kapłanów, siostry zakonne, przybyłych pielgrzymów i was drodzy parafianie. Modlimy się, abyście wpatrzeni w łaskami słynący obraz Pana Jezusa Miłosiernego, poprzez waszą ufną modlitwę znaleźli pocieszenie w strapieniach i umocnienie w słabościach.

 

Święto NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek. Jest to ostatni dzień opustu parafialnego. Msze św. będą celebrowane o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Mszy św. na zakończenie odpustu z procesją eucharystyczną będzie przewodniczył ks. Prałat dr Krzysztof Czermak – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji tarnowskiej i wikariusz biskupi do spraw misji. On też w tym dniu będzie głosił słowo Boże na wszystkich mszach świętych, a składka będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w czwartek. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa.

Egzamin dla klas siódmych przed bierzmowaniem z udziałem rodziców odbędzie się w czwartek wg następującej kolejności: kl. VII a – g. 15.00, kl. VII b – g. 15.45, kl. VII c – g.16.30, kl. VII z Bogoniowic – g. 17.15.

Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej przypada w przyszłą niedzielę. Składka w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie. Prymaria w przyszłą niedzielę będzie sprawowana w int. I Róży Męskiej św. Maksymiliana, a po niej nabożeństwo stanowe dla mężczyzn.

Dziękujemy członkom orkiestry: Tomaszowi Tabaszewskiemu, Bogdanowi Madejowi, Michałowi Uchwatowi, Piotrowi Waśniowskiemu i Kacprowi Szarkowi za codzienne granie w miesiącu maju pieśni maryjnych na wieży naszego kościoła.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca. Wyjazd o g. 6.00. Przyjmujemy też zapisy na autokarową pielgrzymkę do Starego Sącza, która odbędzie się w niedzielę 19 czerwca z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny. Wyjazd o g. 9.00.

Dziękujemy rodzinom z ul. Rynek za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Rzemieślniczej, Sadowniczej i Słonecznej.

Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Waldemar Wilk z ul. Tarnowskiej. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.