Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Niedziela Synodalna, 29.05.2022 r.

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uobecnia dzień, w którym Jezus żegna się z uczniami i już więcej nie będzie się z nimi spotykał w sposób taki, jak dotychczas. Prawdziwe jest jednak stwierdzenie, że „gdy Bóg zamyka drzwi, to otwiera okno”, bo Jezus który wstąpił do nieba, pozostaje jednocześnie między nami w tajemnicy Eucharystii. Celebrację tego spotkania właśnie rozpoczynamy.

 

Festyn rodzinny rozpocznie się dziś o godz. 14:00 na placu parafialnym.

Nabożeństwo majowe i Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą sprawowane w poniedziałek o g. 17.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny przypada we wtorek. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe o g. 17.30.

Od 1 do 30 czerwca codziennie po Mszy św. wieczornej będzie sprawowane nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza św. w int. misji w I środę o g. 18.00. W czasie Mszy św. będzie składka na misje.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę. Rozpoczęciem spotkania będzie Msza św. o g. 18.00. Po Mszy św. konsultacje synodalne.

Msza św. w int. powołań  z udziałem Towarzystwa WSD w czwartek o g. 18.00.

Msze św. w I piątek o g. 7.00, 15.00, 18.00, w Kipsznej o 16.30.  W tym dniu spowiedź przed odpustem parafialnym  od g.14:00 do 15:30 i od g.17:00 do 18:30.

Odpust ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w naszym Sanktuarium w sobotę uroczystą Mszą św. z nabożeństwem czerwcowym o g.18.00, a zakończy w przyszły poniedziałek Mszą św. z procesją eucharystyczną o g. 18.00.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to centralny dzień odpustu. W tym dniu Msze  św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 16:00. Sumie odpustowej z procesja eucharystyczną o g. 12.00. będzie przewodniczył ks. mgr Krzysztof Orzeł – dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego „ITER” i proboszcz w Zborowicach. Do udziału w uroczystej sumie zapraszamy orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, LSO, DSM panów i panie niosące feretrony, dzieci pierwszokomunijne i dzieci sypiące kwiaty. W tym dniu zapraszamy również  do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu z  Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00.

W przyszły poniedziałek przypada  Święto NMP Matki Kościoła. Jest to ostatni dzień opustu parafialnego. Msze  św. będą celebrowane o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18.00. Mszy św. na zakończenie odpustu będzie przewodniczył ks. Prałat dr Krzysztof Czermak – dyrektor Papieskich Dziel Misyjnych diecezji tarnowskiej i wikariusz biskupi do spraw misji.

Ogólnopolska Pielgrzymka  Akcji Katolickiej na Jasną Górę odbędzie się w sobotę18 czerwca. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza św. o g. 12.00 na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem i z homilią JE Arcybiskupa Wacława Depo,  Metropolity Częstochowskiego. Z naszej parafii planowany jest wyjazd autokarem. Zachęcamy do udziału. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Diecezjalne Święto Rodziny będziemy przeżywać  w  Starym Sączu w niedzielę 19 czerwca. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Z naszej parafii planujemy wyjazd autokarem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Rynek za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy  pozostałe rodziny z ul. Rynek nr 11 – 36.