OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022 r.

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę” – usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii (J 14,23). Jeśli chcę być prawdziwym chrześcijaninem, potrzebuję czerpać siły od Chrystusa i z Jego Ewangelii. Módlmy się więc dzisiaj o to, aby Pan rozbudził w nas pragnienie życia Jego mocą. Zaczerpnijmy w tej Eucharystii darów, jakich hojnie nam udziela: Jego miłości i prawdziwego pokoju.

 

Kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące  – dawne Dni Krzyżowe będziemy przeżywać w poniedziałek, wtorek i środę. Zapraszamy w tych dniach do udziału w procesji błagalnej z Litanią do Wszystkich Świętych o g. 17:30

 

Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością odpustową ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego, połączona z nabożeństwem majowym, rozpocznie się w piątek o g. 17:30.

 

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą co roku 28. maja prowadzi nasza parafia w imieniu Diecezji, jako owoc peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu, będzie w naszym sanktuarium w sobotę. Porządek adoracji: Kipszna – godz. 7:00, Ostrusza – godz.8:00, Tursko – godz. 9:00, Bogoniowice – godz.10:00, Kąśna Dolna i Dąbrowa – godz. 11:00, Małe Przedmieście – godz. 12:00, Duże Przedmieście – godz. 13:00, Stawiska – godz. 14:00, ul. Tysiąclecia i Wydymaj – godz. 15:00, Osiedle Łuczkiewiczów – godz. 16:00,  pozostałe rejony Ciężkowic – godz. 17:00.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada w przyszłą niedzielę.

W tym dniu zapraszamy na Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na placu parafialnym. W programie liczne atrakcje: występy dzieci, młodzieży, zespołów i orkiestry dętej. Będzie też nabożeństwo majowe. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej.

 

Dziękujemy rodzinom z ul. Równej i Różanej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy  rodziny z ul. Rynek nr 3 – 10.