OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022 

 

Dziś V niedziela wielkanocna – niedziela wielkiego wyzwania. Wyzwaniem są bowiem słowa, które usłyszymy z ust Jezusa: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem” (J 13,34). Wierzymy, że Jezus z miłością spogląda teraz na nas. Odwdzięczmy się tym samym wzrokiem Bożej miłości wobec Boga, skupiając się na słowie Bożym, które usłyszymy, i na ołtarzu, na którym Słowo stanie się ciałem. Nie zmarnujmy tych chwil na Mszy Świętej, by nasz wzrok i słuch z miłością i wdzięcznością śledziły wielkie tajemnice naszej wiary.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

 

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza, w środę św. Stanisława Papczyńskiego.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj o g. 15.00. W czasie adoracji  będziemy się modlić za naszą Ojczyznę. W tej intencji odmówimy litanię do Św. Andrzeja Boboli oraz Akt Zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu ułożony przez Bł. Ks. Michała Sopoćkę.

 

Dziękujemy rodzinom z ul. Potokowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy  rodziny z ul. Równej i Różanej.

 

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie.

 

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Czesław Chrzan z Ostruszy. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu miłosierdziu.