OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna 24.04.2022 r.     

Dziś w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego,  patronalne święto Caritas i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ze świętem Miłosierdzia, a ściślej mówiąc z Komunią św. dziś przyjętą, Pan Jezus związał niezwykłą obietnicę – łaskę zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 699). Po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ewangelia ukazuje Zmartwychwstałego, który spotyka w Wieczerniku uczniów i udziela im daru pokoju i miłosierdzia. Prośmy Pana, by i nam udzielił daru prawdziwego pokoju i swojego miłosierdzia. Prośmy też w dzisiejszą niedzielę synodalną o dobre i obfite owoce V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

W tym tygodniu  w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

 

Na adorację Najświętszego Sakramentu  zapraszamy dzisiaj o g. 15.00.

 

Pierwsze nabożeństwo majowe będzie w sobotę o g.17.30. Nabożeństwa majowe będą w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 15.30.

 

Spowiedź  dla dzieci pierwszokomunijnych będzie  sobotę o g. 9.00, a uroczystość I Komunii w przyszłą niedzielę o g. 12.00.

 

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Biblijny. Prymaria będzie sprawowana w intencji 12 róży Kobiet św. Zofii, a po prymarii będzie nabożeństwo stanowe dla kobiet.

 

Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Krościenka nad Dunajcem  odbędzie się w sobotę. Wyjazd z Rynku o g. 7.00. W programie konferencja, Msza św.,  nawiedzenie grobu sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz agapa. Zgłoszenia przyjmujemy do środy.

 

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za ufundowanie chodników dywanowych przy głównym ołtarzu naszego sanktuarium. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Partyzantów za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy  rodziny z ul. Południowej.