OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022 r.

 

Chrystus zmartwychwstał! Ta dobra nowina rozbrzmiewa dzisiaj w sposób szczególny w naszych kościołach i w naszych rodzinach. Przyszliśmy dzisiaj, aby się z Nim spotkać. Przychodzimy do grobu, ale on jest pusty. Więc przychodzimy na Mszę Świętą, bo wierzymy, że właśnie tu możemy spotkać Zmartwychwstałego. Jesteśmy tutaj, by Go spotkać i osobiście doświadczyć owoców Jego zmartwychwstania.

Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania  i świetlenia naszych kościołów i budynków duszpasterskich.

 

Drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będziemy przeżywać w poniedziałek. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego  będzie w poniedziałek   i wtorek po Mszy sw. o g.7.00, a w pozostałe dni. o g.18.00.

Bierzmowanie młodzieży klas ósmych będzie w naszym sanktuarium we wtorek o g. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli biskup Leszek Leszkiewicz. W czasie Eucharystii będą zbierane ofiary na fundację im. Abp Jerzego Ablewicza, która wspiera uczącą się młodzież z ubogich rodzin.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy piątek i będzie się odbywał przez pięć tygodni w piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. Zapisy na kurs przyjmujemy w kancelarii.

Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która  rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Msza św. w intencji ks. Marka Migacza z okazji imienin będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 10.30.

Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy brali czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy siostrze Barbarze i tym, którzy jej pomagali za przygotowanie ciemnicy grobu Pańskiego. Dziękujemy rodzicom i młodzieży bierzmowanej oraz wyznaczonym Partyzantów za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z ul. Partyzantów nr 90 -124.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki katolickie możemy nabywać przy bocznym wejściu do naszego kościoła.

Z okazji świąt Zmartwychwstania życzymy wam, aby  tajemnica Wielkiej Nocy była czasem błogosławionym dla was i waszych rodzin, a także źródłem radości i refleksji nad tajemnicą Życia i Śmierci. Niech Zmartwychwstanie Jezusa uwolni nas od lęku, który przynosi świat. Niech Ten, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, wskaże nam, jak na co dzień kierować się miłością, by także inni dostrzegali w nas Jego uczniów.