OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 03.04.2022 r.

„Ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz!” – usłyszymy dzisiaj w Ewangelii (J 8,11). Te słowa Jezus wypowiada nie tylko nad kobietą pochwyconą na cudzołóstwie, ale także nad każdym człowiekiem, który został pochwycony przez grzech. Prośmy dzisiaj o łaskę czystości serca oraz czystości naszego spojrzenia. Niech uczestnictwo w tej Eucharystii wypali w nas wszelką pożądliwość, abyśmy mogli prawdziwie kochać.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Caritas zostanie odprawiona w poniedziałek o g. 18:00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich członków oraz osoby chętne do włączenia się w ich działalność.

Msza św. i nabożeństwo w int. misji z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w środę o g. 18:00. W czasie mszy św. składka na misje.

Msza św. i nabożeństwem w int. powołań z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza i Towarzystwa Przyjaciół WSD będą w I czwartek o g. 18:00.

Wielkopostny dzień chorych będzie w sobotę. Wyjazd dwóch kapłanów do chorych nastąpi o godz. 8:30. W Ostruszy będzie najpierw Msza Św. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy również o zgłoszenie się kierowców chętnych do towarzyszenia kapłanom w ich posłudze chorym.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w sobotę o g. 18:00 i będą trwały do środy Wielkiego Tygodnia. Będzie je prowadził ks. dr Jerzy Smoleń z Akademii Ignatianum w Krakowie. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii, a przedstawia się następująco:

Rozpoczęcie w sobotę o g. 18:00. W przyszłą niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, w Kipsznej o g. 8:00. Na Mszy św. o g. 12:00 będzie poświecenie palm i konkurs. Gorzkie żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym o g. 15:00. Składka z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

Program rekolekcji na kolejne dni: poniedziałek Wielkiego Tygodnia: Msza z kazaniem dla małżonków o g. 7:00 i 18:00, w Kipsznej o 16:30.

wtorek Wielkiego Tygodnia: Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich o g. 7:00 i 18:00. Spowiedź od 8:30 do 17:30 z przerwami od 10:00-10:30, od 12:00–14:00 i od 15:30-16:00. Spowiedź w Kipsznej o godz. 14:00. Kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami i świadkami zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 18:00. Po Mszy św. będzie próba przed bierzmowaniem.

środa Wielkiego Tygodnia: Msze św. z kazaniem dla wszystkich o godz. 7:00 i 18:00, w Kipsznej o g. 16:30. Msza św. dla chorych o 15:00. Droga krzyżowa od skały „Grunwald” do „Skały z Krzyżem” o g. 19.15. W środę na wszystkich Mszach św. będzie składka na cele rekolekcji.

Rekolekcje szkolne będą w poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia: dla uczniów szkół podstawowych od g. 8:15-10.15, a dla młodzieży ZSOiZ od g. 10:45-12.30.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Paderewskiego za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z ul. Pańskiej i Partyzantów 3-25

W zakrystii można nabyć album: Kościoły Diecezji Tarnowskiej (tom VII). W albumie kościoły z naszej okolicy (siedem dekanatów). Cena albumu 80 zł.