OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 27.03.2022 r.

„Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie” (Łk 15,18). Te słowa marnotrawnego syna, którego historię usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, zapraszają nas do modlitwy podczas tej Eucharystii. Jesteśmy już w połowie Wielkiego Postu, dlatego warto się zastanowić, czy wyruszyliśmy już w drogę powrotną do Boga. Prośmy Pana Jezusa, aby pomógł nam zrobić porządny rachunek sumienia i powrócić do Boga Ojca w sakramencie pokuty i pojednania.

Tematem dzisiejszej niedzieli synodalnej jest współpraca wiernych świeckich z kapłanami w apostolskiej misji Kościoła.

 

 

W związku ze zmianą czasu Msz św. wieczorne będą w naszym sanktuarium o g. 18.00.

Dzisiaj w czasie gorzkich żalów będzie składka na urządzenie ciemnicy i grobu Pańskiego.

Msze św. w I piątek  będą sprawowane o g. 6:30, 7:00, 15:00 i 18:00. W Kipsznej o g. 16:30. Również w  I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 14:00, oraz nabożeństwa drogi krzyżowej: z udziałem dzieci z rodzicami o godz. 15:45,  z udziałem młodzieży o g. 19:00.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem  młodzieży klas ósmych i ich rodziców będą w I sobotę o g. 7:00.

Msza św. w int. II Róży Kobiet św. Jadwigi  będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Wczoraj w rozegranym turnieju rejonowym dla Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Nożną Halową nasze drużyny lektorów młodszych i starszych zajęły 2 miejsce. Zawodnikom gratulujemy.

Dziękujemy za odwiezienie do wskazanego punktu „paczek dla Ukrainy”  zebranych w naszym dekanacie.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Paderewskiego za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z ulicy Paderewskiego nr 20-33