OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13.03.2022 r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na Górę Przemienienia, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Będziemy świadkami, jak Jego ludzkie ciało zajaśnieje boskim blaskiem. W ten sposób wyraźnie pokaże nam, że ciało jest jedynie narzędziem duszy na drodze do naszej ojczyzny, która jest w niebie. Prośmy więc w dzisiejszej Mszy Świętej, o siły do walki z grzechem nieumiarkowania w jedzeniu i piciu. Módlmy się o pokój na Ukrainie i za uchodźców wojennych, Módlmy się też za Papieża Franciszka w 9 rocznicę wyboru.

Dzisiejsza składka  przeznaczona jest  na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.  

 

 

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej są odprawiane w naszym    kościele w piątki o g. 15:45 i 19:00. Na gorzkie żale zapraszamy w niedziele o g. 15:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dzisiaj po Mszach św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki.

W czwartek w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana o godz. 14.00  będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na katechezę, która odbędzie się w sobotę w sali katechetycznej na plebanii: dla kl. 8a o g.8.00, dla  VIII b o g.8.45, dla 8c og.9.30, dla kl. VIII z Bogoniowic o g.10.15.

Jak już informowaliśmy Caritas Polska prowadzi akcję: PACZKA DLA UKRAINY. Przygotowane przez Caritas kartony już zostały dostarczone do naszej parafii. Należy je napełnić towarami według załączonej listy. Nasza parafia ma przygotować 11 paczek, których waga nie może przekroczyć 17 kg.  Zainteresowanych taką formą pomocy Ukrainie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

Przy bocznym wyjściu są do zabrania skarbonki Caritas na rodzinną zbiórkę jałmużny wielkopostnej, którą dzieci złożą w darze ofiarnym w Wielki Czwartek. Można też nabyć specjalne wydanie Gościa – Ekstra poświęcone postaci św. Ojca Pio w cenie 10 zł.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Osiedlowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z ulicy Paderewskiego nr 1-13/3.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Maria Mróz z Bogoniowic. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.