I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 06.03.2022 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, aby przyjąć Jego zwycięstwo. Chrystus pokonał szatana i teraz chce walczyć za nas i w nas. Nie musimy więc prowadzić walki duchowej o własnych siłach. Nawet nie powinniśmy. Otwórzmy zatem dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.

 

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej są odprawiane w naszym    kościele w piątki o g. 15:45 i 19:00. Na gorzkie żale zapraszamy w niedziele o g. 15:00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dzisiaj po Mszach św. młodzież ze Szkolnych Kół Caritas będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za nabycie baranka lub paschalika wynosi  7 zł.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Caritas będzie sprawowana w poniedziałek o g. 17:00. Po Mszy św. zapraszamy do sali katechetycznej na plebanii na film – poruszającą opowieść o objawieniach fatimskich, które dają siłę milionom chrześcijan. Czas trwania filmu 108 minut.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn ze zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po prymarii.

Sładka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. kolejna płyta CD z księgami proroków mniejszych. Cena Gościa nie ulega zmianie i wynosi 8 zł. Przy bocznym wyjściu znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które dzieci przyniosą w darze ofiarnym w  Wielki Czwartek.

 Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Okrężnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła rodziny z ulicy Osiedlowej.