OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 r.

         Wśród naszych trosk doczesnych, w ten święty dzień, pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Dzisiejsza liturgia słowa podkreśla, że wszyscy uczniowie Chrystusa muszą być dobrymi nauczycielami ludzi. W ich życiu powinna panować harmonia między słowem a czynem, powinni nie tylko słuchać Pana, lecz również czynić Jego wolę.

Dziś w niedzielę synodalną modlimy się, aby parafia były miejscem promowania Katolickiej Nauki Społecznej. Prosimy też Pana Jezusa Miłosiernego o ustanie wojny na Ukrainie i pokój na świecie, o trzeźwość naszego narodu. Dzisiaj i w środę – o czym usłyszymy w komunikacie – będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa zapraszamy na adorację Najświettszego Sakramentu dzisiaj oraz w poniedziałek i wtorek. Szczegółowy program adoracji jest wywieszony w gablocie. Spowiedź na rozpoczęcie wielkiego postu i przed I piątkiem będzie w poniedziałek i wtorek od g. 16:00.

Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej rozpoczynamy w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. wraz z obrzędem posypania głów popiołem  będą sprawowane w środę o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 17:00. W Kipsznej o g. 8:00. Podczas Mszy św. będzie składka na cele charytatywne w naszej Diecezji, a zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Msza Święta i nabożeństwo z udziałem LSO i Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie będą sprawowane w I czwartek o godzinie 17:00.

Święto Św. Kazimierza królewicza przypada w I piątek. W tym dniu Msze Święte  o g. 6:30, 7:00, 15:00 i 17:00. W Kipsznej o g. 16:00. Na Mszę Świętą o godzinie 17:00 zapraszamy młodzież klas siódmych wraz z rodzicami. Również w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 14:00, oraz nabożeństwa drogi krzyżowej: z udziałem dzieci z rodzicami o godz. 15:45, a z udziałem młodzieży o g. 19:00.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem  młodzieży klas ósmych i ich rodziców będą w I sobotę o g. 7:00.

Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej będą odprawiane w naszym    kościele w piątki: z udziałem dzieci z rodzicami o godz. 15:45 i z udziałem młodzieży o g. 19:00. Na wielkopostne nabożeństwo gorzkich żalów zapraszamy w niedziele o g.15:00, a bezpośrednio po nich na Mszę św.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Okrężnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z ulicy Okrężnej nry 139 -188.

W minionym tygodniu w Zborowicach odbył się pogrzeb ks. Andrzeja Berdzika – wicedziekana naszego Dekanatu, a w  naszym sanktuarium pogrzeb śp. Kazimierza Majdury. Dusze zmarłych polecajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu.