OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.02.2022 r.

Każda Eucharystia jest aktem miłości Boga do człowieka. Syn Boży składa się za nas Bogu Ojcu w ofierze. Za nas, czyli za grzeszników, a więc za swoich nieprzyjaciół. Również i my jesteśmy wezwani do miłowania każdego człowieka – także tego, którego kochać najtrudniej.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

W tym liturgii Kościoła przypada: we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła, we środę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Spotkanie dla rodziców DSM, ministrantów i aspirantów odbędzie się w sali parafialnej w sobotę o godzinie 8:30.

Czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpocznie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Przez trzy dni poprzedzające Popielec będziemy adorować Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Szczegółowy program adoracji jest wywieszony w gablocie i przedstawia się następująco:

Program adoracji: W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie adoracja dla wszystkich, o g. 8:00 dla matek i ojców o g. 10:00 dla młodzieży, o g. 11.30 dla dzieci, o g. 13:00 dla osób starszych i członków Caritas, o g. 14:00 dla róż różańcowych, o g. 15:00 dla kół koronkowych, stowarzyszeń katolickich i dla osób, które będą uczestniczyć we Mszy św. o g. 16:00.

W poniedziałek (28.02) i wtorek (01.03): g. 7:00-Kipszna, g. 8:00-Bogoniowice, g. 9:00-Ostrusza, g. 10:00-Tursko, g. 11:00-Małe Przedmieście, g. 12:00-Duże Przedmieście, g. 13:00-Kąśna Dolna i Dąbrowa, g. 14.00-Stawiska, g. 15:00-Osiedle Łuczkiewiczów oraz ul. Tysiąclecia i Wydymaj, g. 16:00-Rynek i pozostałe rejony Ciężkowic.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Okrężnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z ulicy Okrężnej nry 79–133.

Z naszej wspólnoty parafialnej przeszła do wieczności śp. Janina Kożuch z ul. Łuczkiewiczów. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.