Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Zwykła 16.01.2022 r.

W ludzkich sercach niejednokrotnie rodzi się przekonanie, że Bóg jest okrutny, ponieważ nie obchodzą Go problemy człowieka, a religia jest ponura i smutna. Jednak Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i nie tylko błogosławi pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie wesele i radość. Przykładem Jego zatroskania o człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino na weselu w Kanie Galilejskiej. Otwórzmy więc teraz przed Panem stągwie naszych serc i prośmy o przemianę tego, co je wypełnia aż po brzegi.

 

W czasie dwutygodniowych ferii zimowych, począwszy od  poniedziałku Msze św. będą w naszym sanktuarium o g. 7:00 i 17:00, a w piątki o  również o g. 15:00. Nie będzie Mszy św. o g. 6:30.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Antoniego, opata, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w piątek św. Agnieszki.

 

Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce przypada w poniedziałek, a we wtorek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Dzień Babci przypada w piątek, a Dzień Dziadka w sobotę. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10:30 i 12:00 będzie ubogacał naszą liturgię Zespól Regionalny Jakubkowianie z Łososiny Dolnej. Po Mszy św. wykonana kilka tradycyjnych kolęd  oraz pastorałek. Można będzie nabyć ich płyty.

 

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.  Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. J. Masiuk za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny z ul. Ks. Michalika.

 

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a na niej Księgi Rodzaju i Wyjścia. Od nowego roku cena „Gościa” wynosi 8 zł.