OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.2021

         Człowiek przychodzi na świat, dorasta, uczy się życia i miłości w rodzinie. W rodzinie wzrastał również Jezus, otoczony miłością Maryi i opieką św. Józefa. Dziękując Bogu za nasze rodziny, zawierzmy je Świętej Rodzinie z Nazaretu, aby były miejscem, gdzie panuje miłość, szacunek, pokój i duch służby. Prośmy o mądrość i potrzebne łaski zwłaszcza dla rodziców, którzy są posłani, aby po katolicku wychować swoje potomstwo. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

 

Dziś po Mszy Świętej wystąpi Grupa Kolędników Misyjnych, która przedstawi scenkę bożonarodzeniową. Po Mszy św. kolędnicy będą zbierać ofiary na projekty w krajach misyjnych.

W związku z podjętą decyzją o rezygnacji z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą” zapraszamy wszystkie rodziny i mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane w ich intencji Msze Święte i nabożeństwo połączone z udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Przed nabożeństwem zostanie poświęcona woda, którą rodziny przyniosą ze sobą, by później móc z niej korzystać w domach. Pamiątką spotkania będzie specjalna broszura zawierająca błogosławieństwo dla domu i rodziny. Podczas błogosławieństwa będzie możliwość złożenia tradycyjnej ofiary kolędowej. Wychodząc z kościoła możemy też złożyć ofiarę dla ministrantów i lektorów. Program celebracji kolędowej: Poniedziałek: g. 11:00 – Ostrusza, g.15:00 – Bogoniowice strona północna i Bugaj; g.16:00 – Kipszna (w kościele filialnym w Kipsznej); g.17:00 – Bogoniowice – pozostałe rejony.

Wtorek: g.11:00 – Tursko, g.15:00 – Małe Przedmieście, g.17:00 – Duże Przedmieście.

Środa: 11:00 – ul. Tysiąclecia z przyległymi ulicami i Wydymaj; 15:00 – ul. Łuczkiewiczów z przyległymi ulicami; 17:00 – Kolejowa, Tarnowska, Krynicka, Cieszki; 3-Maja z przyległymi ulicami: Paderewskiego, Równą i ks. Michalika.

Czwartek: 11:00 – Kąśna Dolna, Górki, Dąbrowa, ul. Jastrzębska, 15:00 – Stawiska z przyległymi ulicami; 17:00 – Rynek z przyległymi ulicami, oraz te rodziny, które wcześniej nie mogły uczestniczyć w celebracji kolędowej.

Dla rodzin, które o to prosiły, w dniach celebracji będzie kolęda w domach. Po ustaleniu dnia i godziny wizyty duszpasterskiej, prosimy o przywiezienie kapłanów.

Msza święta na zakończenie roku kalendarzowego z kazaniem, suplikacjami i dziękczynnym „Te Deum” będzie sprawowana w piątek o godzinie 15:00. Ponieważ ostatni dzień 2021 roku przypada w piątek, dlatego Biskup Tarnowski wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach papieża oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem pierwszy dzień Nowego Roku przypada w sobotę. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00. W Kipsznej i Ostruszy o godzinie 8.00. Składka w tym dniu na cele diecezjalne.

Nabożeństwo stanowe dla kobiet ze zmianą tajemnic będzie w przyszłą niedzielę po prymarii. Składka na cele diecezjalne.

Dziękujemy siostrze Barbarze oraz tym parafianom, którzy pomagali w urządzeniu betlejemskiej szopki i świątecznym wystroju kościoła. Serdecznie dziękujemy także za podarowanie i przywóz choinek. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”.

Dziękujemy rodzinom z ul. Łuczkiewiczów za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z ulicy Łuczkiewiczów nry: 33b-41.

Zakończone zostały prace związane z modernizacją zegara na wieży naszego kościoła. Koszt modernizacji wyniósł 35 000 zł. Na ten cel ofiarę złożyły 154 rodziny, a kwota dotychczas zebranych ofiar wynosi 27 250zł. Bóg zapłać.

Z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Jadwiga Maj z ul. Tysiąclecia. Zmarłą parafiankę polecamy Bożemu Miłosierdziu.