OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.  

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania na przyjście Chrystusa – zarówno to, które dokona się na końcu czasów, jak i to związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Kościół zachęca nas, abyśmy czuwali, bo przyjście naszego Pana nastąpi w momencie, którego nikt z nas nie zna. W to przygotowanie wpisuje się także tematyka dzisiejszej Niedzieli Synodalnej, koncentrująca się na rodzinie i jej życiu Ewangelią. Prośmy Boga, abyśmy dzięki Jego łasce mogli dobrze przygotować się na spotkanie z Nim już teraz, w Eucharystii, i w każdej kolejnej chwili naszego życia.

 

Odpust ku czci Św. Andrzeja Apostoła – patrona naszej parafii będziemy przeżywać we wtorek. Msze św. będą sprawowane o g. 7:00, 9;00, 10:30, 12:00, 17:00. Sumie odpustowej o g. 17:00 będzie przewodniczył ks. Krzysztof Mirek, proboszcz z Chojnika. On też będzie w tym dniu głosił kazania. Składka odpustowa będzie przeznaczona na budujące się kościoły w naszej Diecezji.

Spowiedź przed odpustem będzie w poniedziałek od g.16:00 do 17:30.

Na pierwsze Roraty zapraszamy w poniedziałek o g. 17:00.  Roraty w dni powszednie Adwentu będą: od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w soboty o godz. 7:00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.

Msza św. i nabożeństwo misyjne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie w I środę o g. 17:00. W czasie Mszy będzie składka na misje.

W czwartek przybędzie do naszej parafii ks. prałat Stanisław Wojdak, zastępca Dyrektora Wydziału Misyjnego w Tarnowie, aby prowadzić animację misyjną. W tym celu spotka się w szkole z dziećmi i młodzieżą, będzie też przewodniczył Mszy św. o g. 17:00, a po jej zakończeniu poprowadzi misyjne spotkanie. Do udziału w Eucharystii i spotkaniu misyjnym zapraszamy w sposób szczególny Liturgiczną Służbę Ołtarza, Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie, Róże Różańcowe oraz młodzież klas siódmych i ósmych wraz z rodzicami.

Msze św. w I piątek będą sprawowane o g. 6:30, 7:00, 15:00, 17:00, Msza św. w Kipsznej o g. 16:00. Ponadto w tym dniu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź o g. 14:00.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na Roraty połączone z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP w I sobotę o g. 7:00.

Msza św. w int. III Róży Kobiet św. Agnieszki zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 7:00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo dla kobiet.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Dziękujemy kolejnym 11 rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota zebranych w ostatnim tygodniu ofiar wynosi 1800 zł.

Dziękujemy rodzinom z ul. Letniskowej i Lipowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z ul. Łąkowej.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kalendarz ścienny na 2022 r.

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Robert Kaczocha. Pogrzeb w poniedziałek o g 14.00. Zmarłego Roberta polecajmy Bożemu miłosierdziu.