XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021 r.

Celebrujemy dzisiaj w liturgii Kościoła uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Poprzez udział w dzisiejszej Mszy Świętej nie tylko wyznajemy wiarę w Boże królowanie, ale równocześnie uświadamiamy sobie prawdę o konieczności naszego przygotowania się na ostateczne spotkanie z Bogiem w wieczności. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Uczynimy to po Mszy św., wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji.

Dzisiaj też odbywa się zbiórka ofiar do puszek Caritas na pomoc polskim parafiom, które włączają w opiekę nad migrantami.

 

Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do św. Andrzeja przed uroczystością odpustową, którą będziemy przeżywać 30 listopada. Na nowennę zapraszamy codziennie przed Mszą św. wieczorną.

Zachęcamy wszystkich parafian do spowiedzi przed odpustem parafialnym. Spowiadać będziemy będzie codziennie w czasie nowenny.

Nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, rozpocznie się w przyszłą – I niedzielę Adwentu.

  1. rocznica święceń biskupich, Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, przypada w przyszłą niedzielę.

W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w przyszłą niedzielę po Mszach Św. członkowie Caritas i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać wigilijne świece.

Można już nabywać opłatki wigilijne. W tym roku mieszkańcy Ciężkowic i Kąśnej zgłaszają się po opłatki do siostry Barbary, a mieszkańcy pozostałych miejscowości do organisty Tomasza Tabaszewskiego.

Dziękujemy kolejnym 37 rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota zebranych w ostatnim tygodniu ofiar wynosi 4950 zł.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z ul. Letniskowej i Lipowej.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym wczoraj w Katowicach ks. Janie Masze, a w bogato ilustrowanym „Małym Przewodniku Katolickim” o patronie naszej parafii świętym Andrzeju apostole. Zachęcamy do nabycia „Małego Przewodnika” i „Gościa”, a także do obejrzenia filmu.