XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.11.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Trwałe i pełne szczęście możemy odnaleźć tylko przy Bogu, który jest źródłem wszelkiego dobra. Dlatego właśnie przychodzimy na Mszę Świętą. Pragniemy polecać Bogu to wszystko, co nas spotyka w życiu, ponieważ gdy przyznajemy Mu pierwsze miejsce, odkrywamy, że obdarza nas niezliczonymi darami. Przeżywając dzisiaj Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym chcemy dzielić się tym, co otrzymujemy od Boga. Chcemy dzielić się z tymi, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”, w tym roku dla mieszkańców Libanu.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

Msza św. dziękczynno-błagalna dla uczestników pielgrzymki do Sankuatium bł. Karoliny w Zabawie odprawiona zostanie w piątek o g. 15:00.

Spotkanie ministrantów i aspirantów odbędzie się w sobotę o g. 10:00.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego przypada w przyszłą niedzielę. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Uroczyste przyjęcie 9 kandydatów do grona aspirantów będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 10:30.

Dziękujemy kolejnym czternastu rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota zebranych w ostatnim tygodniu ofiar wynosi 1950 zł i 100 euro.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” w specjalnym dodatku jest przedstawiona postać Sługi Bożego ks. Jana Machy, męczennika, który w 1942 został ścięty na gilotynie w katowickim więzieniu za to, że niósł duchową i materialną pomoc rodzinom pozbawionym środków do życia. Ks. Jan Macha zostanie ogłoszony błogosławionym w najbliższą sobotę.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Leśnej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Leśnej nr 16a -28.

W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośba o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.
Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę. Zebrane środki zostaną przekazane do siedziby Caritas Diecezji Tarnowskiej.