OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 07.11.2021 r.

Gromadzimy się na Eucharystii, w czasie której Bóg pragnie, byśmy ofiarowali Mu wszystko, co mamy – jak uboga wdowa z dzisiejszej Ewangelii. Z ufnością w dobroć Boga dziękujmy Mu za to, co wydarzyło się w minionym tygodniu i prośmy Go o błogosławieństwo na to wszystko, czym pragnie nas obdarzyć w nadchodzących dniach.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek święto rocznicy poświecenia bazyliki laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina, w piątek św. Jozafata, w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – rocznica śmierci ks. Stanisława Króla – proboszcza w Ciężkowicach, zmarłego w 1979 r.

Msza św. z udziałem członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej i Caritas będzie sprawowana w poniedziałek o g. 17:00. Po Mszy św. zapraszamy do sali katechetycznej na plebanii na film o Najświętszym Sercu Jezusowym.

Msza św. w int. Ojczyzny, zamówiona przez Burmistrza i Samorząd Gminy Ciężkowice z okazji Narodowego Święta Niepodległości zostanie odprawiona w czwartek o g. 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby dziękować Bogu za odzyskaną wolność i prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn odbędzie się w przyszłą niedzielę po prymarii. Składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Dziękujemy członkom Liturgicznej Służby Ołtarza za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu na rzecz WSD w Tarnowie.

Dziękujemy kolejnym czternastu rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota złożonych w ofiar wynosi 3020 zł i 250 euro.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Krynickiej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z ul. Leśnej nr 7-14.

Ks. Marek zaprasza Członków Kół Koronkowych, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie i projekcję filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Wyjazd z Rynku w sobotę 13 listopada o godz. 9:00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii prarafialnej.

Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp. Kazimierz Kieroński z ul. Paderewskiego i śp. Andrzej Jędrusiak z ul. Stawiska. Data pogrzebów będzie podana na klepsydrach. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.