OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021 r.

W ostatnią niedzielę października celebrujemy uroczystość Rocznicy poświecenia naszego kościoła. Każda świątynia jest szczególnym miejscem, w którym ludzie oddają cześć Panu Bogu. Dziękujmy dzisiaj Panu Bogu za dar tej świątyni, pamiętając o tych, którzy trudzili się przy jej wznoszeniu oraz otaczali i otaczają ją troską.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00. Msza św. w Kipsznej i Ostruszy o godz. 8:00. W tym dniu zapraszamy także na nieszpory za zmarłych o g. 14;30, a po nich udamy się w procesji na cmentarz, gdzie będzie kazanie i różaniec za zmarłych. Także w tym dniu na naszym cmentarzu o g. 19.00 młodzież z KSM-u będzie się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W uroczystość Wszystkich Świętych przy bramie cmentarza lektorzy będą zbierać ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Odpust zupełny za zmarłych można zyskać pod zwykłymi warunkami od południa 1 listopada do północy 2 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”. W tym roku odpust zupełny możemy też zyskać, pod zwykłymi warunkami, za pobożne nawiedzenie cmentarza w wybrane osiem dni listopada i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych.

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada we wtorek. Msze św. będą sprawowane o g. 6:30, 7:00, 9:00, 17:00.

Na różaniec za zmarłych z wypominkami zapraszamy w dniach 1-8 listopada codziennie o g. 16.30, a w pozostałe dni listopada o g.16:45.

Nabożeństwo misyjne ze składką na misje i Msza św. z udziałem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie w I środę o g. 17:00. Msza św. z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza i Towarzystwa Przyjaciół WSD będą sprawowane w I czwartek o godz.17:00. Msze św. w I piątek będą sprawowane o g. 6.30, 7:00, 15:00, 17:00. W Kipsznej o g. 16:00. Ponadto w tym dniu adoracja i spowiedź o g.14:00.

Młodzież klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami na różaniec za zmarłych i Mszę św., w I piątek o g. 16:30.

Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z udziałem młodzieży klas ósmych i ich rodziców w I sobotę o g. 7:00.  Spotkanie dla rodziców ministrantów i DSM będzie w sobotę o g. 9:00 w sali katechetycznej.

Msza św. w int. XVIII Róży Kobiet św. Weroniki będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Msza św. w int. ks. Sławomira Czuba z okazji imienin będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 10:30.

Dziękujemy kolejnym piętnastu rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota złożonych w ofiar wynosi 2350zł. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Kolejowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziny z ul. Krynickiej nry 19-73.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Bronisław Jasiński z Turska. Pogrzeb dzisiaj o 14:00. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.