OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021 r.

Gromadzimy się na Eucharystii, by uobecnić ofiarę Jezusa Chrystusa, Tego, „który przyszedł, aby służyć” i uczynić swe zbawcze dzieło odkupieniem za nasze grzechy. Aby to dzieło trwało, Chrystus ustanowił Kościół i na jego czele postawił pasterzy Niech rozpoczynjący się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w piątek uroczystość św. Jana Pawła II papieża, patrona Małopolski. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dziś o g. 15:00, a o g. 15:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca odbędzie się w Zabawie w Sanktuarium bł. Karoliny w dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Prałat dr Krzysztof Czermak – Wikariusz Biskupi do spraw misji. Składka w tym dniu będzie na fundusz papieski wspierający misje.

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi i sensu życia w świetle biblijnej postaci TYMOTEUSZA. Odbędą się one w Diecezjalnym Centrum Formacyjno -Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem w dniach 5-7 listopada. Ich temat to: UWAŻAJ NA SIEBIE I NA NAUKĘ… (1Tm 4,16). Zapraszamy do zapisów. Informacje na stronie WSD w Tarnowie.

Wypominki za zmarłych można zamawiać w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie listopada codziennie przed Mszą św. wieczorną, a roczne w niedziele przed Mszami św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00.

Dziękujemy dziewięciu rodzinom za ofiary złożone w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Kwota złożonych w kopertach ofiar wynosi 1260 zł.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Kolejowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Kolejowej nr 16-24