OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021 r.

«Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność» – mówi Jezus do uczniów, zapraszając ich na drogę wewnętrznej wolności. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W szczególny sposób w nasze dziękczy­nienie chcemy włączyć osobę Świętego Jana Pawła II i związaną z jego życiem Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

W tym tygodniu przypada: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dziś o g. 15; 00, a o g.. 15: 30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji życia, małżeństw i rodzin.

Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Różaniec i Msza św. z udziałem członków Akcji Katolickiej i osób chętnych do włączenia się w jej działalność będą sprawowane w poniedziałek o g. 16: 30. Po Mszy św. zapraszamy do udziału w spotkaniu formacyjnym.

Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela przypada w czwartek. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli i wychowawców  tak żyjacych, jak i zmarłych.

XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca odbędzie się w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę i w kopertach na modernizację zegara na wieży naszego kościoła. Wymienione zostaną tarcze zegarowe na podświetlane, będzie też pełna automatyka ze sterowaniem. Koszt modernizacji wyniesie ok.30 tys. zł.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu. Wypominki w int. wiernych zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Nie składajmy ich na tacę w czasie składki.

Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać znicze.  Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Kościuszki za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Kolejowej nr 2a – 14.

Z naszej wspólnoty przeszły do wieczności śp.: Maria Gniadek z Kipsznej, Urszula Gałek z ul. Stawiska, Zofia Koniuszy z Bogoniowic. Zmarłe parafianki polecajmy Bożemu miłosierdziu.