OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021

Słowo Boże do nas kierowane jest zawsze żywe i skuteczne. Ma zdolność osądzać nasze sumienia i serca. Ale tylko od nas zależy czy otworzymy się na nie i pozwolimy mu przemieniać nasze życie. Owocem jego przyjęcia jest nasze nawrócenie, prowadzące do zbawienia. Dzisiaj kolejna niedziela synodalna, a także Dzień Modlitw o Trzeźwość, oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

Począwszy od piątku Msze św. wieczorne będą o g.17:00.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem będzie w środę o g. 17: 30.

Msza św. za śp. ks. prałata Michała Sopatę z okazji imienin będzie sprawowana w środę o g. 18: 00.

Spotkanie członków Caritas odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Msze św. w I piątek będą sprawowane o g. 7:00, 15:00, 17:00. W Kipsznej o g. 16:00. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź będą w I piątek o g.14:00.

Młodzież klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami na różaniec i Mszę św. w I piątek o g. 16:30.

Młodzież klas ósmych zapraszamy wraz z rodzicami na celebrację październikową połączoną z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP w I sobotę o g. 10:00.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Ciężkowicach zaprasza serdecznie wszystkich – zwłaszcza młodych – na Pieszą Pielgrzymkę na Jamną. Rozpocznie się ona w I sobotę (2 października) Mszą Świętą o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium. Młodzież klas ósmych, która weźmie udział w pielgrzymce niech przyjdzie w tym dniu na Mszę św. o g.10:00.

Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych nastąpi w I piątek o g. 16:30. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie października będą o g. 16:30. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy będzie o g. 15:00, a w pozostałe niedziele o g. 15:30.

Msza św. w int. 11 Róży Kobiet św. Teresy będzie w przyszłą niedzielę o g. 7: 00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Jastrzębskiej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Jastrzębskiej nr 46-58 a.