OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2021 r.

„Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”- mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem. W obchodzonym dziś Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu módlmy się za współczesne media i tworzących je ludzi oraz za odbiorców prasy, radia i telewizji, a także za użytkowników Internetu, aby nigdy nie brakło im pokory wobec odpowiedzialnego zadania ewangelizacji.

Witamy w naszej wspólnocie Ojca Tomasza Dubiela z Kustodii Ziemi Świętej i dziękujemy Mu za głoszone Słowo.

  Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio.

 

Egzamin przed bierzmowaniem będzie we wtorek dla uczniów klasy 8b   o g. 16: 00, 8c o g. 17:00, 8a o g.18:00, a dla uczniów klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach w sobotę o g. 10:00. Na egzamin uczniowie przychodzą z rodzicami.

 

Spotkanie dla rodziców młodzieży klas siódmych przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.

 

Dzień modlitw o trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa odbędzie się w przyszłą niedzielę.

 

Poradnia Rodzinna działająca w naszej parafii, jest czynna w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 19.00.

 

Dziękujemy Rodzinie z Kąśnej Dolnej oraz Panu Tomaszowi za odnowienie ławek, które znajdują się przed naszym kościołem.

 

Dziękujemy również wyznaczonym rodzinom z ul. Jastrzębskiej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Jastrzębskiej nr 14-42.