OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021 r.

W dzisiejszym pierwszym czytaniu usłyszymy niezwykle ważne słowa: „Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg(…).On sam przychodzi, by was zbawić”. W sposób najpełniejszy dzieje się to w Eucharystii. Oto Bóg przychodzi, aby nas zbawić. Otwórzmy się więc na Jego działanie. Dziękujmy Mu także za dar świętości życia kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Marii Czackiej, do których beatyfikacji się przygotowujemy. Z tej okazji wysłuchamy dzisiaj listu pasterskiego, który będzie zapowiedzią nadchodzącej uroczystości.

 

Dzisiaj przeżywamy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy działania Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej będzie sprawowana w poniedziałek o g. 18: 00. Po Mszy św. wspólne spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wszystkie rodziny naszej parafii i zachęcamy do włączenia się w działalność stowarzyszeń.

Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji przypada w środę. Msze św. z poświeceniem ziarna siewnego o g. 6:30, 7:00, 18:00.

Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców będzie sprawowana w środę o godzinie 18:00.

Spotkanie dla DSM odbędzie się w sali parafialnej w środę o godzinie 17.00, a dla lektorów młodszych po Mszy świętej wieczornej. Również w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w czwartek o godzinie 17.00 w sali parafialnej, a po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla lektorów starszych.

Spotkanie KSM-u będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.

Msza św. w int. IV Róży Kobiet św. Katarzyny będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 7:00, a po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo stanowe dla mężczyzn. Składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

W bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa zostały umieszczone relikwie św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny i bł. Karoliny. Dziękujemy Państwu Wandzie i Augustynowi Włudykom za pokrycie kosztów związanych z dostosowaniem ołtarza do przechowywania relikwii.

W ubiegłym tygodniu Pan Jan Wilga podjął decyzję o zakończeniu pracy na stanowisku organisty w naszej parafii. Dziękujemy za pełnioną posługę.

W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Grunwaldzkiej nr 17-37.

Są jeszcze do nabycia kalendarze rolników i kalendarze z wieńcami na 2022 r.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Stanisław Kwaśniak z Bogoniowic. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.