OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.08.2021 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, we wtorek św. Wawrzyńca, w środę – św. Klary, w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Msza św. w int ks. Prałata Michała Sopaty w 5 r. śmierci zostanie odprawiona w środę o g. 7:00.
Spotkanie formacyjne dla chórzystów rozpocznie się o g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium.
Msza św. dożynkowa dla mieszkańców Ostruszy z podziękowaniem za owocne zbiory będzie sprawowana w sobotę w kaplicy w Ostruszy o godzinie 14.00.
Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bruśnickiej odbędzie się w sobotę. Wyjście spod Sanktuarium o godzinie 15.00.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP. będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
W tym dniu będzie odpust w Bruśniku i Rzepienniku Biskupim.
Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
Decyzją Biskupa Tarnowskiego ks. mgr Mateusz Florek został mianowany wikariuszem parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. Msza Św. w intencji ks. Mateusza z podziękowaniem za pracę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii i z prośbą o błogosławieństwo Pana Jezusa Miłosiernego w owocnej posłudze w Bazylice Mniejszej w Mielcu będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godzinie 10.30.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Górskiej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Granicznej.
Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Krzysztof Samek, którego pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 10.00. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.