OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021 r.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy, jak apostołowie, wracając ze swojej ewangelizacyjnej posługi, gromadzą się przy Jezusie, aby opowiedzieć Mu o tym wszystkim, czego nauczali i co zdziałali. Przychodząc dziś na Mszę Świętą, jesteśmy bardzo do nich podobni. Chcemy powierzyć Jezusowi to wszystko, co wydarzyło się w minionym tygodniu, a jednocześnie odpocząć w Jego obecności. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas doświadczeniem głębokiego odpoczynku duchowego. Odłóżmy na chwilę na bok nasze codzienne troski i odpocznijmy nieco w Bożej obecności. Najpierw jednak przeprośmy za nasze grzechy i zaniedbania, abyśmy mogli godnie złożyć tę Najświętszą Ofiarę.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy patronki Europy, w sobotę św. Kingi, patronki diecezji, w przyszłą niedzielę święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych.

 

Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych ku czci św. Krzysztofa będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. Modlitwa poświęcenia będzie w Kościele, a później pokropienie wodą święconą na parkingu przy cmentarzu i  Rynku.

 

Składamy serdeczne podziękowania młodzieży z KSM, Zespołowi Fidelium oraz wszystkim osobom zaangażowanym w piątkowy koncert pieśni maryjnych i papieskich połączony z dekanalnym posłaniem na ŚDM w Lizbonie.

 

Zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie będzie w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

 

Odpust w Zborowicach ku czci św. Marii Magdaleny będzie w przyszłą niedzielę. Suma o g. 11.00.

Dziękujemy wyznaczonym rodzinom z ul. Dziubana za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy kolejne rodziny z ul. Dziubana nry 4-8A.