OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.07.2021

Pan Jezus powierza nam dzisiaj trudne zadanie. Mamy być apostołami Jego miłości. Bez lęku mówić o Nim i świadczyć swoją postawą, że Jego miłość wystarczy, aby być szczęśliwym. Mamy iść do wszystkich potrzebujących i zanieść im Miłość, zanieść im Jezusa, zanieść im siebie.

Za to, że nie zawsze zaświadczamy naszym życiem, że jesteśmy wybrani przez Boga do budowania Jego królestwa miłości tutaj na ziemi, przepraszajmy Miłosiernego Ojca, który jest w niebie.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

 

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji, w czwartek św. Bonawentury, w piątek Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel, w przyszłą niedzielę św. Szymona z Lipnicy.

  

W piątek przypada uroczystość Matki Bożej z góry Karmel, z tej okazji młodzież naszej parafii pragnie jeszcze raz gorąco zaprosić wszystkich na koncert pieśni maryjnych i papieskich. Odbędzie się on właśnie w piątek, po mszy świętej wieczornej około godziny 19.00. Wspólne śpiewanie pieśni ku czci Matki Bożej zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

„Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego również w tym roku pielgrzymka będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowały program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy od 1 lipca w sekretariacie pod nr. 608 180 420. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

Dziękujemy rodzinom z ul. Cieszki za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Dziubana 1/2 – 3/4.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszła do wieczności śp. Teresa Helena Szymańska z ul. Stawiska. Zmarłą parafiankę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.