OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 04.07. 2021

Syn Boży Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało i przyszedł na świat ponad dwa tysiące lat temu. W sakramentach i swojej łasce przychodzi do nas każdego dnia i przynosi nam Dobrą Nowinę. Chce nauczyć nas pokory serca. Stając wokół ołtarza Pańskiego, wzbudźmy w sobie pragnienie wytrwa­nia w Jego nauce, w łączności z Kościołem.

Dzisiaj w naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek Caritas na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i gradobicie.

 

W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek św. Jana z Dukli.

 

Nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem misyjnym i Msza św. ze składką na misje będą sprawowane w środę o g. 18:00.

 

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn odbędzie się w przyszła niedzielę po prymarii.

 

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

 

Ks. Przemysław Podobiński składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na prowadzoną przez niego misję w Brazylii. Kwota zebranych ofiar wynosi 14. 854 zł i 20 euro. W int. Ofiarodawców ks, Przemysław odprawi Mszą św. w poniedziałek o g. 7:00.

 

Dziękujemy rodzinom z ul. Brzozowej za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Cieszki.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Bronisław Szostek z ul. Tarnowskiej. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.