OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021

Dzisiejsza niedziela synodalna jest pierwszą wakacyjną. Jej temat: Wakacje z Bogiem. Jak zachować więź z Bogiem podczas wakacyjnego odpoczynku? Św. Jan Paweł II mówił, że odpoczynek może być sposobnością do owocnych spotkań: do spotkania z Bogiem i do bycia razem z innymi. Módlmy się w czasie tej Mszy o to, by rozpoczynające się wakacje stały się takim bogatym i owocnym czasem.

Dzisiaj modlitwą i ofiarą składaną do puszek wspieramy misję prowadzoną w Brazylii przez ks. Przemysława Podobińskiego.

 

W czasie wakacji Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o g. 7:00 i 18:00, a w piątki również o g. 15:00. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. w Ostruszy.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła będziemy przeżywać we wtorek. Msze św. o g. 7:00, 9:00, 10:30, 18:00, w Kipsznej o g. 16:30. Nie będzie Mszy św. o g. 12:00. Zebrana w tym dniu składka będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

Zakończenie nabożeństw czerwcowych nastąpi w środę.

Na różaniec w intencji powołań zapraszamy w I czwartek o g. 17:30. Msza św. w int. kapłanów i o nowe powołania będzie w I czwartek o g. 18.00.

Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej przypada w I piątek lipca. Msze św. w I piątek będą sprawowane o g.7:00, 15:00, 18:00,w Kipsznej o g. 16:30. Ponadto w tym dniu będzie adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością spowiedzi o g. 14:00.

Święto św. Tomasza Apostoła przypada w I sobotę. Po Mszy św. o g. 7:00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Prymaria w przyszła niedzielę zostanie odprawiona w int. 6 róży Kobiet bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po prymarii kobiety zapraszamy na nabożeństwo stanowe ze zmianą tajemnic różańcowych.

Dziękujemy rodzinom z ul. Bossowskiego za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Brzozowej.

Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te są przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, które przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

         Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp: Adam Michalec z Turska, Józef Majcher z Ostruszy (nr 74), którego pogrzeb będzie dziś o godzinie 14.00,

oraz Piotr Kotul z ul. Leśnej. Szczegóły pogrzebu śp. Piotra będą podane na klepsydrach.  Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.