OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 6.06.2021

Eucharystia to spotkanie w rodzinnym domu, na które Bóg zaprasza nas, swoje dzieci, przez swojego Syna. Nie tylko chce nam dać chwilę oddechu pośród codziennych zmagań i trosk, ale więcej – obdarza nas siłą do walki z przeciwnościami i z grzechem, karmiąc nas Ciałem i Krwią Chrystusa. Otwórzmy serca na dar Jego umacniającej obecności i pozwólmy, aby Jego łaska zaowocowała w nas radosnym dziękczynieniem.

Witamy ks. Władysława Góraka z Czarnego Pokotu, który dziś głosi kazania. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na trwającą tam budowę kościoła.

W trwającej oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. z procesją eucharystyczną codziennie po Mszach Św. o g.6:45 i 18:00.

Spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i procesją eucharystyczną będzie w czwartek o g. 18.00, a w Kipsznej o g. 16.30. Nie będzie w tym dniu tradycyjnego błogosławieństwa dzieci ze względu na panującą epidemię, ale na zakończenie procesji celebrans udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na wzór lourdzki.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Światowym Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego będziemy przeżywać w piątek. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 6:45, 15:00 18:00, w Kipsznej o g. 16:30. Po Mszach św. o g. 6:45 i 18.00 będzie procesja Eucharystyczna. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przypada w sobotę. W tym dniu będzie odpust w Bukowcu. Suma o g. 11:00.

Nabożeństwo stanowe dla mężczyzn w przyszłą niedzielę po prymarii. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 13:00.

Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Temat spotkania: „Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze”.

W przyszłą niedzielę będzie składka na potrzeby naszego kościoła, a zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziękujemy rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. św. Andrzeja.

Z naszej wspólnoty przeszły do wieczności śp.: Józefa Stanuch z Kąśnej Dolnej, Zofia Wrzos z ul. Grunwaldzkiej. Pogrzeb w poniedziałek o g. 12: 00, Maria Zawilińska z u. Okrężnej. Pogrzeb we wtorek o g. 15: 00. Zmarłe parafianki polecajmy Bożemu Miłosierdziu.