UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23.05.2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj nasza parafia przeżywa centralny dzień odpustu ku czci Pana Jezusa Miłosiernego z okazji Zesłania Ducha Świętego. (Serdecznie witamy ks. Infułata Adama Kokoszkę, który przewodniczy dzisiejszej Eucharystii i wygłosi Słowo Boże). Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów i uczestników tej Eucharystii. 

 „Miłosierdzie Boże jest największym z przymiotów Bożych. To miłosierdzie wysłużył nam Pan Jezus przez ogrom swego cierpienia i obfitość przelanej krwi -jak przedstawia to nasz ciężkowicki obraz. Zmartwychwstały Chrystus zesłał nam Ducha Świętego, wielkiego Pocieszyciela, który zlewa na nas zdroje łask spływających z krzyża”. Prośmy Ducha Świętego, aby Jego moc była naszą siłą.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś o g. 15: 00, nabożeństwo majowe o g.15: 30, wieczór uwielbienia – „W mocy Bożego Ducha” o g.19:00.

Święto NMP Matki Kościoła i ostatni dzień odpustu będziemy przeżywać w poniedziałek. Msze św. z kazaniem głoszonym przez ks. Jacka Olszaka będą o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18.00, w Kipsznej o g.16: 00. Mszę św. o g. 18: 00 z procesją eucharystyczna na zakończenie odpustu będą sprawować przeżywający srebrny jubileusz kapłaństwa: ks. Zbigniew Kożuch i ks. Jacek Olszak oraz przeżywający dziesięciolecie kapłaństwa ks. Dominik Rutka.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w czwartek. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. W tym dniu kapłani diecezji tarnowskiej pielgrzymują do Tuchowa.

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą co roku 28 maja prowadzi nasza parafia w imieniu Diecezji, jako owoc peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu będzie w naszym sanktuarium w piątek. Porządek adoracji: Kipszna – g. 7:00, Ostrusza – g.8:00, Tursko i domy z Rzepiennika – g. 9:00, Bogoniowice – g. 10:00, Kąśna Dolna i Dąbrowa – g.11:00, Małe Przedmieście – g. 12:00, Duże Przedmieście – g. 13:00, Stawiska – g.14:00, Tysiąclecia i Wydymaj – g.15: 00, Osiedle Łuczkiewiczów – g. 16: 00, pozostałe rejony Ciężkowic – g.17:00.

Uroczystość Najświętszej Trójcy będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.  W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy wg kolejności: Bogoniowice – ołtarz pierwszy: Wieczerza, która przemienia człowieka, Tursko – ołtarz drugi: Bez Boga na zawsze głodny, Ostrusza – ołtarz trzeci: Eucharystia, która leczy, Małe i Duże Przedmieście – ołtarz czwarty: Wieczerza przełamuje samotność.

Dziś młodzież z KSM rozprowadza cukierki odpustowe, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie misji s. Doroty Zych, która od 25 lat pracuje w Czadzie. Również dzisiaj u lektorów można nabyć pamiątkowe kubki z naszego sanktuarium.

Dziękujemy rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Turska nr 52-56

Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Mieczysław Gąsior z ul. Tysiąclecia. Data pogrzebu będzie podana na klepsydrach. Zmarłego parafianina polecajmy Bożemu Miłosierdziu.