Kurs przedmałżeński w naszej parafii

Grupa pięćdziesięciu młodych ludzi uczestniczyła w kursie przedmałżeńskim zorganizowanym przez Parafię Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach. W ciągu pięciu sesji piątkowo – sobotnich poznawali naukę Kościoła, zasady moralne i kwestie prawne dotyczące instytucji małżeństwa katolickiego. Szereg wykładów przedkładanych młodym ludziom pomógł im z innej perspektywy spojrzeć na narzeczeństwo, czy małżeństwo. Jest to przywilej i obowiązek do którego trzeba się dobrze przygotować. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu kursu, a przede wszystkim: Ks. dr Pawłowi Bogaczykowi, wykładowcy UPJPII, prorektorowi WSD w Tarnowie; ks. dr Łukaszowi Niepsujowi, wykładowcy UPJPII, notariuszowi Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Pani mgr Katarzynie Ćwięka – Bernasiewicz z Poradni Rodzinnej w Grybowie.

Na zakończenie kursu Absolwenci otrzymali stosowne zaświadczenie oraz odebrali słowa gratulacji od Księdza Dziekana i Organizatorów. Niech Pan Jezus Miłosierny z Ciężkowic błogosławi ich miłości!