OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA 18.04.2021r.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Temat spotkania: „Rola młodych w ewangelizacji rówieśników”.

Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski przypada w piątek. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie będzie w przyszłą niedzielę. Jest to również niedziela synodalna a także dzień modlitw za kierowców.

Msza św. w int. ks. prefekta Marka Migacza w dniu jego imienin będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o g. 10:30.
Dziękujemy rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Turska nr 39-44.

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp.: Stanisław Truchan z Bogoniowic, Tomasz Wojnarowski z ul. Tysiąclecia, Andrzej Jasiński z ul. Nadbrzeżnej, Kazimierz Wołkowicz z Bogoniowic, Leszek Wiejaczka z Ostruszy. Pogrzeb śp. Leszka będzie w poniedziałek o g. 14: 00. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.