OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 03.04.2021

Dzisiaj będzie sprawowana dodatkowo Msza św. o g. 15:00. Aby nie przekroczyć limitu wiernych mogących równocześnie przebywać w naszej świątyni, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. na placu przed kościołem i wokół naszego kościoła przy zachowaniu przepisów sanitarnych (dystans, maseczka).

Informujemy, że jest już dostępna nowa strona naszej parafii www.parafia ciezkowice.pl , na której jest transmitowana Msza Święta z naszego sanktuarium w niedziele i święta Msza Święta o g. 9:00. Transmisja jest dostępna również na Facebookowej stronie Parafii i na kanale YouTube KSM Ciężkowice.

Drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego będziemy przeżywać w poniedziałek. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. W Kipsznej i Ostruszy o 8.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Bierzmowanie młodzieży klas ósmych odbędzie się w naszym sanktuarium we wtorek o g. 13:00, 14:30, 16:00, 17:30. W czasie uroczystości w kościele będą mogli przebywać tylko kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie. Rodziny bierzmowanych zapraszamy do uczestnictwa na zewnątrz kościoła. Sakramentu bierzmowania udzieli biskup Leszek Leszkiewicz. Zbierane w czasie bierzmowania ofiary będą przeznaczone na fundację im. Jerzego Ablewicza, która przyznaje stypendia dla uczącej się młodzieży z ubogich rodzin.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii Mszą św. w piątek o g. 18:00 i będzie się odbywał w piątki i soboty przez pięć tygodni po Mszy św. wieczornej. Zapisy na katechezy przedmałżeńskie przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w piątek o 15.00.

Składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy brali czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego, a w sposób. szczególny strażakom za służbę przy grobie Pańskim, Zespołowi Fidelium i młodzieży, Liturgicznej Służbie Ołtarza i stowarzyszeniom katolickim. Dziękujemy siostrze Barbarze i tym, którzy jej pomagali w przygotowaniu ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy Kołom Koronkowym za wielkopostną modlitwę o powołania kapłańskie. Dziękujemy rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania tylko w sobotę kolejne rodziny z Turska nr 23-30.

Zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus, niech obficie obdarza Was swoimi łaskami, a czas Wielkiej Nocy, przeżywany w nadziei zmartwychwstania pod opieką św. Józefa, obfituje radością i pokojem płynącym od Chrystusa, zwycięzcy śmierci, piekła i szatana.

Niech nadzieja, jaką cieszyli się Apostołowie, opromienia was i waszych bliskich.

Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności śp. Leszek Szostek z Bogoniowic i śp. Janina Bawołek z ul. Grunwaldzkiej. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu.