Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 31.05.2026 R
1. Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego – Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.
2. Ostanie nabożeństwo majowe w sanktuarium dzisiaj o 15.30. Majówka z instrumentami dętymi pod Skałą z Krzyżem o 17.00.
3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i celebrowanie uroczystości odpustowej w naszej parafii. Dziękujemy również członkom orkiestry: Tomaszowi Tabaszewskiemu, Piotrowi Waśniowskiemu, Kacprowi Szarkowi i Maksymilianowi Śliwie za majowe granie pieśni na wieży naszego kościoła.
4. Bóg zapłać także panom Stanisławowi Kuropatwie i Markowi Zagale za modernizacyjne prace elektryczne w sanktuarium.
5. Radę parafialną i ekonomiczną zapraszamy na spotkanie dziś o 17.00 na plebani.
6. W tym tygodniu:
- poniedziałek i wtorek nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej; w środę o 18.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty od początku tygodnia przed Mszą poranną i wieczorną, aby przygotować się na uroczystość Bożego Ciała.
- poniedziałek – wspomnienie św. Justyna. Mszę św. o 18.00 będą celebrowali kapłani przeżywający 18 r. święceń.
- środa – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Nabożeństwo czerwcowe w intencjach misji; składka misyjna. Spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy wieczornej.
- czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o 7.00, 9.00, 12.00 i 16.00; w Kipsznej o 8.00. Po Mszy św. o 9.00 procesja eucharystyczna wokół Rynku. Prosimy o aktywny udział orkiestrę, strażaków, poczty sztandarowe, ministrantów, lektorów, służbę Maryjną, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci komunijne oraz niosących baldachim, feretrony, chorągwie i nagłośnienie. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja. W dni powszednie oktawy procesje będą po Mszach wieczornych w łączności z nabożeństwami czerwcowymi.
- piątek – wspomnienie św. Bonifacego, pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 7.00, 15.00 i 18.00. Od 14.00 spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o 15.00 zmiana biletów Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Kół Koronkowych. W Kipsznej spowiedź od 8.30 i Msza św. o 9.00. Wyjazd z Komunią Świętą do chorych od 9.00.
- sobota – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 7.00.
- niedziela – zmiana tajemnic różańcowych róż kobiet oraz róż rodziców modlących się za dzieci po Mszy św. o 7.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o 10.30.
7. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Na ten tydzień (w poniedziałek na 19.00 i w sobotę na 8.00) prosimy kolejne rodziny z Ostruszy – nr. 130- 134.
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
9. Pozostały jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i innych sanktuariów Podlasia, Warmii i Mazur w dniach od 30 czerwca do 2 lipca br. Koszt 1300 zł. Prosimy chętnych, aby zapisać się do dnia Bożego Ciała, oraz podać konieczne dane osobowe do niedzieli 7 czerwca (w zakrystii lub kancelarii).
10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Władysława Zięcina (z Turska). Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu.
11. Solenizantom i jubilatom życzymy łask Pana Jezusa Miłosiernego. Wszystkim dobrego tygodnia.


